Шановні учасники Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „КОЛОСОК-весняний-2013”, координатори, батьки!
У завданні № 16 для 9–11 класів під час макетування закралася помилка. Серед варіантів відповідей до цього завдання НЕМАЄ ПРАВИЛЬНОЇ! Оргкомітет повідомляє про це напередодні конкурсу і сподівається, що поінформовані учасники конкурсу не шукатимуть правильної відповіді там, де її немає ☺.
Зазначене завдання буде зараховане всім учасникам конкурсу не залежно від обраних варіантів відповідей. Нижче наводимо правильну відповідь.
№16. (9–11 класи). Більшість металів добувають з руди. З яких трьох руд отримують відповідно залізо, алюміній і мідь?
Б. Магнетит, боксит, халькозин.
- Магнетит (застаріла назва – „магнітний залізняк”) FeO·Fe2O3 – поширений мінерал чорного кольору з класу оксидів. Назва походить від античного міста Магнезія у Малій Азії.
- Боксит (фр. „Bauxite”, за назвою місцевості Baux на півдні Франції) – алюмінієва руда. Вміст глинозему у промислових бокситах коливається від 40 до 60 % і більше. Використовується як флюс в чорній металургії.
- Халькозин (дав.-гр. „χαλκός” – мідь), халькоцит – мінерал з класу сульфідів, купрум сульфід(I). Хімічний склад Cu2S. Вміст Купруму (Сu) складає 79,8 %, Сульфуру (S) – 20,2 %. Як правило, трапляється у вигляді зернистих щільних утворів. Колір від свинцево-сірого до чорного. Блиск металічний. Використовується для виплавки міді.
Успіхів вам! З повагою, оргкомітет.