Умови проведення конкурсу

УМОВИ
ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ
Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК”
у 2021–2022 н. р.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29.12.2011 р. № 1561 „Про затвердження Положення про Міжнародний інтерактивний природничий конкурс „КОЛОСОК”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23 січня 2012 року за № 86/20399, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  від 14.02.2012 № 165 конкурс проводиться Львівською міською громадською організацією „Львівський інститут освіти”.

Інформація про організацію Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК” у 2021–2022 н. р. розміщена на сайті ІМЗО.

Метою конкурсу є наукова популяризація та пропедевтика природничих наук серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналіз та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.

Авторські права на всі завдання Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК” належать Оргкомітету конкурсу.

1.  Оргкомітет конкурсу

Організація та проведення Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК” покладається на організаційний комітет, який діє на базі Львівської міської громадської організації „Львівський інститут освіти” (виконавчий директор – Дарія Біда).

Дії Організаційного комітету з організації та проведення конкурсу регламентуються „Положенням про Міжнародний інтерактивний природничий конкурс „КОЛОСОК” (Наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.02.2012 № 165 та від 29.12.2011 № 1561), цими умовами та планом заходів, що додається.

Контактна інформація:
Адреса: м. Львів, вул. Латвійська, 15/3.
Адреса для листування: а/с 9838, м. Львів, 79038.
Роб. тел.: 032-236-71-27, 032-236-71-23.
Тел.: 097-411-81-00, 050-37-32-983.
Факс: (032) 236-7-126.
E-mail: dabida@mis.lviv.ua 

2. Участь у конкурсі

Для участі в конкурсі учні 1–11 класів реєструються у координатора, учителя природничих дисциплін або початкової школи загальноосвітнього навчального закладу, у якому буде проводитися конкурс.
Обов’язковою умовою для участі в конкурсі для ЗНЗ є наявність координатора проведення конкурсу.

Координатор заповнює та надсилає в Організаційний комітет спільну заявку на участь у першому етапі конкурсу до 15 жовтня від школи, до 22 жовтня 2021 року від району разом з копією квитанції про сплату благодійних внесків.

Для участі у другому етапі конкурсу документи подаються від шкіл до 10 березня, від району – до 17 березня.

Заявку на участь ЗНЗ у конкурсі шкільні координатори передають міському (районному) координатору за наявності.

Регіональні координатори Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК” у 2021-2022 навчальному році

3. Порядок проведення конкурсу

Організацію та проведення конкурсу в регіонах здійснюють регіональні координаційні центри та регіональні координатори. Конкурс у загальноосвітніх навчальних закладах проводять координатори конкурсу разом з учителями природничих дисциплін і початкової школи. У ЗНЗ з великою кількістю учасників конкурсу за кожну вікову групу дітей відповідає інший координатор (учитель початкових класів, учитель природознавства, учителі фізики, хімії, біології, географії, астрономії).

Конкурс проводиться щороку у два етапи: осінній (листопад) та весняний (квітень). Обидва етапи конкурсу є незалежними.

Мета першого етапу конкурсу – пропедевтика знань учнів 1–5 класів та поглиблення знань учнів 6–11 класів з біології, хімії та фізики.

Мета другого етапу конкурсу – пропедевтика знань учнів 1–5 класів та поглиблення знань учнів 6–11 класів з астрономії, географії та екології.

Перший етап проводиться в один день 25 листопада 2021 року.  Другий етап – в один день 21 квітня 2022 року в усіх регіонах України за однаковими завданнями для кожної вікової групи.

Координатори проведення конкурсу в ЗНЗ отримують завдання не пізніше ніж за день до проведення конкурсу відповідно до надісланої заявки.

План заходів щодо проведення Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК осінній–2021” та „КОЛОСОК весняний–2022”

Щодо врегулювань деяких питань, пов’язаних з організацією та проведенням Міжнародного інтерактивного природничого учнівського конкурсу „КОЛОСОК” у 2021–2022 навчальному році

4. Зміст і структура завдань

Тематику завдань кожного етапу конкурсу визначає Організаційний комітет.

Завдання першого етапу конкурсу згруповані у три блоки: „ПРИЛАДИ ТА ВИМІРЮВАННЯ”, „ТВАРИНИ БУДУЮТЬ”, „СІМ’Я НЕМЕТАЛІВ” („КАЗКОВА ХІМІЯ” – ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ).

Завдання другого етапу конкурсу згруповані у три блоки: „Астрономія” або „Основи здоров’я”, „Географія”, „Екологія”. 

5. Підбиття підсумків конкурсу

Збір та обробка результатів учасників конкурсу проводиться відповідно до законодавства України, що регламентує збір та обробку персональних даних. Збору та обробці підлягають прізвища та імена учасників, дані про їхні загальноосвітні навчальні заклади, класи, а також відповіді на завдання конкурсу. Факт відправки загальноосвітніми навчальними закладами бланків відповідей та бланків реєстрації учасників конкурсу на обробку означає, що загальноосвітній навчальний заклад гарантує наявність згоди батьків (або законних представників) учнів на потрібну для проведення конкурсу обробку персональних даних авторів відправлених відповідей, несе всю зумовлену цим відповідальність і дає свою згоду на оприлюднення результатів навчального закладу в регіональному та всеукраїнському рейтингах.
Результати конкурсу, отримані шляхом обробки бланків відповідей учасників, оприлюднюються не пізніше ніж через вісім тижнів після проведення кожного з етапів.

Офіційні результати проведення Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу „КОЛОСОК” розміщуються на сайті kolosok.org.ua.

6. Відзначення учасників конкурсу та фінансування

Відзначення учасників конкурсу здійснюється за рахунок благодійних внесків учасників.

Урочиста церемонія нагородження переможців першого та другого етапів конкурсу та вчителів, які їх підготували, відбувається, як правило, на урочистих заходах, що проводяться в ЗНЗ.
Учасник конкурсу отримує сертифікат (сертифікати) конкурсу та інформаційні матеріали.

Координатори, які залучили до участі у конкурсі понад 50 учасників конкурсу 3–11 класів, отримують безкоштовну передплату на рік на ЗНЗ Всеукраїнського природничого науково-популярного журналу для дітей „КОЛОСОК”; понад 20 учасників конкурсу 1–4 класів – Всеукраїнської науково-популярної тематичної природничої газети для розумників і розумниць „КОЛОСОЧОК” (передплата на перше півріччя поточного року – після першого етапу конкурсу, на друге півріччя поточного року – після другого етапу конкурсу).

Примітка: З метою виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1561 від 29.12.2011 року „Про затвердження Положення про Міжнародний інтерактивний природничий конкурс „КОЛОСОК” і цих Умов усім зацікавленим у проведенні конкурсу особам потрібно перераховувати благодійні внески через відділення Ощадного банку або інших банків на розрахунковий рахунок ЛМГО „Львівський інститут освіти”.

Ф-Львівське ОУ АТ «ОЩАДБАНК»
Р/р UA493257960000026000300203433,  МФО 325796, код 26230654 
Призначення платежу: Благодійний внесок”
Отримувач – ЛМГО „Львівський інститут освіти”